Kvalita školy stojí výsostně na složení jejich spolupracovníků.

Procesu výběru spolupracovníků věnujeme nejvyšší pozornost a neustále vyhledáváme různorodé, motivované, nadšené, srdečné a moderní spolupracovníky pro všechny vzdělávací stupně, kteří by se rádi stali součástí našeho týmu a chtějí společně s námi naplňovat naše vize, poslání a cíle. Líbí se Vám naše některé z nich? Pak možná hledáme právě vás. Prosím odpovězte na konkrétní volnou pozici nebo nám pošlete životopis na michal.hradecny@montessoriostrava.cz.

Těšíme se na vás!

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Co můžete u nás očekávat
Spolupracovníci, kteří Montessori Ostrava tvoří musí být autentičtí, učit tak, jak žijí a žít tak, jak učí. Děti jsou nejlepšími psychology, ihned poznají, že něco není tak, jak má být.

Základní škola Montessori Ostrava sídlí v Ostravě – Mariánských Horách na Matrosovové ulici. Škola obsahuje oba stupně. Montessori třídy jsou věkově smíšené, společně pracují 2 – 3 ročníky dětí. Děti se tak mohou učit to, co je jejich vývoji nejbližší, učí se od starších spolužáků a zároveň si při spolupráci s menšími dětmi své znalosti a dovednosti upevňují. (Jde o tzv. vrstevnické učení.) V každé třídě působí 2-3 průvodci a jeden asistent. Zároveň na škole působí učitelé jazyků a rodilí mluvčí.
Role učitele v Montessori prostředí je postavena na nenápadném vedení podle principu „Pomoz mi, abych to dokázal sám“. Děti mají možnost volby v tzv. připraveném prostředí, které je motivuje a dává jim podněty. Kurikulum je vytvořeno a organizováno s mottem ŠVP „Aby děti rády chodily do školy…“.

Mgr. Ondřej Kadlec, zástupce ředitele
Při své práci s dětmi považuji za nejzásadnější bezpečné prostředí. Bezpečné prostředí pro děti i dospělé, neboť jen tak se můžeme něco naučit a dál se rozvíjet. Záleží mi na tom, abychom společný čas v hodinách prožili v příjemné atmosféře a tak, aby se zapojil opravdu každý. V životě mi jsou velkou inspirací a radostí moje partnerka Kateřina a syn Kryštof.

Proč pracovat v Montessori Ostrava

Co Montessori Ostrava nabízí
Osobní rozvoj ve vzdělávání
Prostředí „rodinné“ školy s pestrými osobnostmi